Skip to main content
ZdravíNovinky

Jsou müsli tyčinky prospěšné?

By 22. 11. 2022No Comments

Každý z nás už určitě někdy ochutnal musli tyčinku. Tato kombinace müsli, ovoce a jogurtu se těší oblibě ve všech věkových kategoriích. Víte ale, čím jsou vlastně prospěšné? Na to samozřejmě není jednoznačná odpověď a záleží i na celkových stravovacích návycích každého z nás.

Obecně je považujeme za zdravější alternativu sladkostí. Jsou svěží, chutné, snadno zasytí a Vaše tělo získá rychlý zdroj energie. Jako každé mlsání je ale potřeba je konzumovat s mírou. Přecejen obsahují množství cukru, který ve větších porcích zdravý není. To hned ale neznamená, že jsou špatné. Ostatní ingredience, které se v müsli tyčinkách skrývají, mají na lidský organismus pozitivní účinky a cukr v rozumném množství tělo pro své pochody také potřebuje. Pojďme si na ingredience v müsli tyčinkách tedy posvítit.

VLOČKY
Ovesné vločky obvykle tvoří základ tyčinek. Obsahují komplexní cukry, díky kterým rychle a jednoduše doplníte energii. Navíc slouží jako zdroj vitamínů, minerálních látek a v neposlední řadě vlákniny.

VLÁKNINA
Vláknina je velmi důležitá pro správné zažívání a funkci střev. Pomáhá dosáhnout pocitu sytosti, snáze tak zaženete hlad menší porcí.

OVOCE
Ovoce dodává tyčince svěží příchuť a šťavnatost. Samozřejmě i v něm najdeme nejrůznější vitamíny a stejně jako vločky obsahuje vlákninu.

Tahle jednoduchá svačinka je tedy rychle stravitelná a obsahuje množství látek, které Vaše tělo potřebuje a ocení. Na našem eshopu nově přistály 2 druhy müsli tyčinek, které odteď můžete ochutnat. Zvolíte raději meruňkovou nebo malinovou?